10 серпня, на майдані Перемоги вирував фестиваль «З країни в Україну». До участі в ньому долучилися і міські бібліотеки.
Біля Центральної міської бібліотеки ім. М. Лермонтова розмістилися ятки та столи з настільними іграми, майстер-класами, книжковими виставками та буккросингом.
Співробітники книгозбірень підготували для городян книжкову виставку «Найкраща країна – Україна», фотозону, майстер-класи «Голуб миру» та ліплення зі скульптурного пластиліну, створення карти- пазлу «Мандруємо Україною», колективну розмальовку «Дружба народів», гру-подорож «Мандри казкових героїв країнами Європи» тощо.
Та, мабуть, найцікавіше дійство відбувалося в читальному залі самої бібліотеки. Всіх, хто завітав цього дня до бібліотеки, очікував сюрприз – зустріч з «живими книгами». Ними стали відомі в Україні і світі письменники і поети, які разом з фестивалем мандрують країною.
- мелітопольський поет, перекладач, краєзнавець Олег Гончаренко – член НСПУ, НСЖУ, генерал-хорунжий Чорноморського козацького війська Українського козацтва, лауреат 22 всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких премій, автор понад 30 книжок;
- херсонський письменник Віктор Вальд – переможець міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова»-2017 за роман «Останній бій Урус-шайтана»;
- письменник з Полтави Віталій Запека, боєць Добровольчого батальйону, автор першого в Україні антивоєнного роману «Цуцик», де війну зображено очима дворняжки;
- поет з Білої Церкви Андрій Кириченко – член НСПУ, автор трьох поетичних збірок, професійний військовослужбовець, учасник війни на Сході;
- Марк Меерович (Одеса) – технік-автомеханік, інженер-радіотехнік, патентознавець, майстер ТРВЗ (теорія рішення винахідницьких задач), розробки якого використовуються в педагогіці, психології, соціології, бізнесі.
Для спілкування з авторами було обрано формат «живої бібліотеки», що дало можливість мелітопольцям поговорити з гостями віч-на-віч, поставити їм найцікавіші запитання, дізнатися про те, над чим, можливо, раніше ніколи не замислювалися. Розмови вийшли дуже щирими, інколи з гумором, інколи трошки сумні.
Від імені фестивалю та від себе особисто автори подарували бібліотеці свої книжки, які невдовзі поповнять фонди бібліотеки.