25 березня в бібліотеці ім. Лермонтова пройшла творча зустріч з 19-річною Олександрою Богдановою. Дівчина страждає аутизмом, але при цьому з 10 років вчиться грати на віолончелі. Саша дарувала музику, розповідала про те, з якими труднощами їй довелося зустрітися в житті. Свято стало подарунком Саші до дня народження, який вона святкувала.
2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму. Громадська організація «Особливе батьківство» вирішила подарувати до цього дня Мелітополю зустріч з талантом. Зустріч в бібліотеці розпочалася з зворушливого кліпу, який продемонстрував, яким бачать світ аутисти.
Вперше Сашина мама запідозрила, що з її дитиною щось не так, коли Олександрі було 2,5 року. Дівчинка була несхожою на інших дітей: не бігала, не тішилася з іграшками, абсолютно не реагувала, коли мама з нею грала, не намагалася розмовляти. Коли Саша пішла в дитячий сад, то ігнорувала абсолютно все, що від неї вимагали вихователі.
- Вона не могла сама одягатися, заправляти ліжко, не хотіла ні малювати, ні займатися чимось іншим, - розповідає мати. - Через деякий час вихователі заявили мені, що дочці не місце серед нормальних дітей. Сказали, що вона розумово відстала, і порадили здати її в спеціальний інтернат. Мама обійшла з дочкою безліч фахівців. Зрештою, в чотири роки Саші поставили діагноз «аутизм». Мама прагнула розвивати Сашу: намагалася вчити танцям, баскетболу, але все не підходило. У центрі реабілітації Саша почала співати - причому англійською, французькою та італійською. Там її помітив викладач музичної школи. Так в 10 років вона стала вчитися музиці.
Сьогодні від 3 до 5 годин в день вона присвячує грі на цьому інструменті. Їй вдалося добитися блискучих результатів. Олександра брала участь в телешоу «Україна має талант».
Сьогодні 19-річна віолончелістка, незважаючи на діагноз, грає в Запорізькому державному оркестрі, проводить заняття музикотерапією для дітей з особливостями розвитку. Сашу через діагноз не прийняли в Запорізьке училище ім. Майбороди, але зате вона стала студенткою Мелітопольського училища культури. Зараз вона навчається на другому курсі і мріє вступити в МДПУ.
У виконанні Олександри Богданової на творчій зустрічі прозвучали твори класичної та сучасної музики.
- Ми дуже чекали цього дня, - сказала Марина Нехорошева, керівник ГО «Особливе батьківство». - Чудова дівчина своїм прикладом може показати, що потрібно прагнути зрозуміти людей, не схожих на тебе. Ми хочемо надихнути усіх батьків, які виховують особливих дітей.