- Його біографії треба вивчати як частину історії України.
- Він мав чимало псевдонімів.
- Він займався питаннями розкриття злочину Сталіна проти українського народу.
- Він був постійно під наглядом КДБ.
Його вірші покладені на музику. Пісню «Не моя» виконує KOZAK System. Закарпатський рок-гурт «Rock-H» виконує «Вона прийшла». Співак Артем Пивоваров зняв кліп на вірш «Ти знаєш, що ти людина».
А «Лебеді материнства» цікаво послухати у виконанні солісток Львівської національної опери, які заспівали її на знак підтримки захисників та захисниць України...
Ми продовжуємо серію «Цікаві факти про улюблених авторів». Сьогодні у нашому фокусі чергова видатна особистість — ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО – український поет і журналіст, діяч українського руху опору, шістдесятник.
75 років творчості та величі українського мистецтва
Віктор Полтавець український художник, відомий своїми батальними та історичними картинами, що відображають історичні події та культурну спадщину України.
Ось декілька його відомих картин, присвячених Україні:
- «Атаку відбито» (1950) Дипломна робота художника, яка одразу потрапила до Національного художнього музею України та стала відомою широкому загалу.
- «Коліївщина» (1964) Картина, що зображує повстання гайдамаків на Правобережній Україні у XVIII столітті.
- «Битва під Берестечком» (1967) Історична картина, яка зображує одну з найвідоміших битв української історії.
Народився 11 січня 1925 року в м. Пологи. (Запорізька обл.))Його рід походить від запорізьких козаків; за родинними переказами, прапрадід художника був писарем війська Запорізького. У 1950 році закінчив Харківський державний художній інститут. Викладав у Харківському художньому училищі. Обіймав посаду керівника художнього відділу видавництва дитячої літератури «Веселка» в Києві.
Творчість Віктора Полтавця відображає національну ідентичність та історичну пам'ять.
- Історія таврійських болгар простежується з квітня 1861 року.
- Історія виникнення самого Мелітопольського товариства болгарської культури «Балкани» лежить у 1990-х роках.
- Діяльність мелітопольських болгар охоплювала різні спектри.
- Останнім видовищним заходом передвоєнних часів стала барвиста хода болгар вулицями Мелітополя. Восени 2020 року IX Собор болгар України зібрав тисячі етнічних болгар у нині окупованому місті Запорізької області.
...А вже 2022 року евакуаційні автобуси з болгарами потяглись на їхню історичну батьківщину...Видавивши частину балканського етносу з їхніх будинків, населення, що залишилося, ворог використовує у своїх маніпуляціях. Відмовившись жити із«визволителями», виїхали з Мелітополя й керівники Громадської організації "Мелітопольське товариство болгарської культури "Балкани".
Згадаємо про міжнародні проєкти товариства, неймовірні фестивалі та освітні, культурні заходи, які проводилися до окупації Мелітополя.
А чи знали ви, що... До появи хустки в українському традиційному костюмі головними уборами були обрус і намітка. Хустка, яку ми знаємо сьогодні, почала широко використовуватися в Україні з XVII століття. Оригінальні українські хустки зазвичай мали білий колір. Барвисті хустки прийшли до українок від східних народів. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну українці зробили хустку як річ, яка дає можливість висловитись, розпізнати свого за кордоном, розповісти світу про Україну і нагадати про війну.
Про історію свята та народні традиції у нашій презентації.
Напередодні Дня Святого Миколая та Різдвяних свят пропонуємо визначити, які з наведених тверджень про Святого Миколая та про новорічно-різдвяні традиції є правдивими, а які - вигаданими.
А Святий Миколай вже поспішає... Нехай він вбереже вас та ваших близьких від всіх бід та незгод та подарує справжню віру у дива! Хай збуваються всі ваші великі та маленькі мрії!
5 грудня увесь світ відзначає Міжнародний день волонтерів.
- 1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху у світі. Саме в цей період Анрі Дюран, відомий французький письменник-журналіст, вражений наслідками кривавої битви при Сольферіно, запропонував створити Червоний Хрест – організацію, яка б працювала на волонтерських засадах і надавала першу медичну допомогу полоненим та пораненим. Принципами, сформульованими Анрі Дюраном, керуються волонтерські організації усього світу.
- Серед перших найвідоміших нам українців, що безкорисливо творили добрі справи, ми знаємо Костянтина Острозького, гетьманів Петра Сагайдачного та Івана Мазепу.
- Символом милосердя 20 століття стала Мати Тереза - індійська черниця. В 1979 році їй присуджено Нобелівську премію. Вона заснувала заклад для лікування хворих на проказу.
- У незалежній Україні розвиток волонтерського руху датується початком 90-х років XX ст.
- Події 2014 року – Революція гідності, а потім і війна на Сході дали поштовх розвитку волонтерства в нашій країні, яке виросло в потужний громадянський рух.
Про виникнення волонтерського руху у світі та в Україні, про сучасних волонтерів у нашій презентації.
До 75-річчя від дня народження українського драматурга Ярослава Стельмаха.
- Понад 30 років він працював в драматургії, написав 25 п'єс.
- Його дитячі твори вивчаються за сучасною шкільною програмою.
- Його творчість вирізняється тонким гумором, глибоким психологізмом, що робить його драми актуальними і сьогодні.
- Письменник багато перекладав прозу і драматургію зарубіжних країн, робив інсценізації, які були і залишаються справжньою окрасою репертуару театрів Києва і всієї України.
"Погано, коли у людини все сіре: і душа, і думки, і погляд. Сірі тільки перепілки гарні".
Про творчу особистість, цікавого і талановитого драматурга, який сприяв розвитку сучасного українського театру, у наших слайдах.
В ніч з 29 на 30 листопада 2024 року в Україні святкують Андріївські вечорниці — одне з найяскравіших свят для молоді, яке зберігає стародавні традиції, ворожіння та веселі забави. Це свято є важливою частиною нашої культурної спадщини. Хоча сьогодні святкування Андріївських вечорниць може здатися менш популярним, вони все ще залишаються важливою частиною української ідентичності. Про традиції та обряди у нашій презентації.
Сьогодні саме час дорослим разом з дітками перенестися у тепле літо пригод, загадкових відкриттів та дізнатися...чи справді існують Митькозаври. Сподіваємося, що наш буктрейлер про книгу «Митькозавр із Юрківки» Ярослава Стельмаха зацікавить прочитати цю чарівну книгу. Бо ця книга саме для тих, хто полюбляє дотепні та теплі історії.
Був медиком в Армії УНР. Рятував життя не тільки медикаментами, але й морально, розважаючи хворих смішними історіями.
- В'язень комуністичних сталінських концтаборів.
- Двічі уникнув розстрілу.
"Нема стiльки шкiдникiв серед тварин, як є їх серед нас, серед людей! Ми - самi собi шкiдники!"
Ми продовжуємо серію «Цікаві факти про улюблених авторів». Сьогодні у нашому фокусі чергова видатна особистість — Остап Вишня – український письменник, гуморист, новеліст, в’язень сталінських концтаборів.