Шановні користувачі !
Пропонуємо до вашої уваги нову рубрику «Цікаве краєзнавство».
Вона буде цікавою і стане у пригоді тим, у кого Мелітополь зазначений у паспорті як місце народження чи проживання; тим, для кого цей край є своїм, рідним; тим, хто мандрує світами у пошуках кращої долі, але думками і серцем лине до батьківської хати, теплих спогадів дитинства; а також тим, хто любить відкривати для себе нові місця і збагачуватися новими знаннями.
Пізнаваймо свій край разом з книгою!
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ КРАЄЗНАВЧИХ КНИГ ТА СТАТЕЙ
Відомий мелітопольський науковець, кандидат філологічних наук Наталія Зайдлер присвятила свою наукову розвідку «ЧИ ПРОСТИШ, МОЯ НЕНЬКО-ВКРАЇНО…»: життєві і творчі дороги на батьківщині та за її межами українця Івана Овечка» нашому земляку - письменнику, критику, педагогу, журналісту Іванові Федотовичу Овечку (1920-2002). Статтю надруковано в листопадовому числі канадського Інтернет-альманаху «ПОРТ-ФОЛІО».
Мелітопольська письменниця Олена Гончаренко вирішила поповнити книжкові полиці Мелітопольської центральної міської бібліотеки ім. М. Лермонтова, подарувавши свою збірку «На крыльях вдохновения».
Напередодні дня пам'яті жертв голодоморів в Центральній міській бібліотеці ім. М. Лермонтова відбулася онлайн-зустріч з відомим мелітопольським вченим-істориком Віктором Гудзем, під час якої він представив свою книгу «Історіографія Голодомору 1932-1933 років в Україні».
6 лютого 2020р. у Центральній міській бібліотеці ім. М. Лермонтова відбулась презентація другої частини збірки «Страви різних національностей».
Вийшов друком №14 «Мелітопольського краєзнавчого журналу», науково-популярного видання «Спілки краєзнавців Мелітопольщини» і 7 лютого 2020 р. в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулася його презентація.
В журналі вміщено 17 статей і 134 чорно-білі й кольорові ілюстрацій. Серед 17 авторів – аматори-краєзнавці і люди із вченими ступенями, журналісти, педагоги. Троє з них виступають у журналі вперше.
24 січня 2020 року в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулась презентація нового літературно-художнього видання нашого видатного земляка, невтомного популяризатора історичного та культурного надбання Мелітопольщини письменника Сергія Авдєєнка «Валерий Нестеров. В поисках истины».
Картини Валерія Нестерова прикрашають приватні колекції в Польщі, Канаді, США, в інших країнах. На жаль, на Батьківщині про його творчість відомо мало, як і про самого художника. Автор книги Сергій Авдєєнко розповів про історію виникнення ідеї написання наступного видання саме про Валерія Носова, роботу над пошуком інформації. Письменник наголосив, що він зробив спробу показати різноманітні грані життя цієї талановитої людини, а також окремим розділом включив спогади людей, які близько знали Валерія Нестерова.
19 грудня 2019 року в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулась презентація книги Олега Гончаренка «Вертались запорожці з-за Дунаю…»
Книга є науково-популярною краєзнавчою роботою – спробою осягнення та пояснення історичного факту довготривалої (протягом двох століть!) української міграції в обидва боки від легендарного Дунаю. Але головне завдання автора – додавши власні набутки копіткої пошукової праці, спробувати узагальнити та структурувати відомості і дані, вже раніше оприлюднені різними авторами стосовно репатріації задунайців в Україну з Добруджі та з Бессарабії, визначити і означити села ними засновані, а найголовніше, повернути їхнім нащадкам пам'ять про славних предків...
14 листопада 2019р. в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулася презентація друкованого видання «Інтеркультурний путівник. Мелітополь».
Близько півроку команда проекту «Український Букет Народів» разом з мелітопольцями досліджувала культурний потенціал Мелітополя, збирала історії добросусідства, проводила Інтеркультурні зустрічі змінотворців, приймала участь у Дослідницькій майстерні культурного ріноманіття і Партисипативному фестивалі культурного розмаїття у Мелітополі. Фіналом проекту став інтеркультурний путівник, в якому можна прочитати роздуми команди «Український Букет Народів» про різноманіття, мапу просторів різноманіття міста і думку жителів Мелітополя про місця зустрічі різних людей, історію добросусідства Мелітополя і розмови сучасних містян про різноманіття. Гості події мали можливість поспілкуватися з авторами та ініціаторами створення путівника та тими, хто приймав активну участь в рамках проекту.