Централізована бібліотечна система м. Мелітополя використовує у своїй практиці різноманітні способи спілкування зі своїми читачами.У розділі "Калейдоскоп цікавинок" ви можете ознайомитись із маловідомими фактами про життя знаменитих людей, цікавинками з історії та культури; взяти участь у вікторині або пройти тест; помандрувати або познайомитися із цікавими людьми нашого краю, а ще розважити малечу іграми та майстер-класами.
Бібліотеки Мелітополя активно впроваджують в практику своєї роботи "творчі майстерні", які знайомлять користувачів з різноманітними техніками рукоділля: малюванням, художнім розписом, квілінгом, декупажем тощо.
А з березня 2020 року бібліотеки вперше організовують віртуальні заняття: проводять онлайнові майстер-класи, записують власні відеоуроки та розробляють покрокові інструкції з рукоділля (туторіали).
Запрошуємо зазирнути до нашої віртуальної майстерні!
Майстер-класи
Напередодні улюбленого свята всіх дітей бібліотека ім. В. Маяковського підготувала майстер-клас "Чарівний чобіток".
До Дня Червоної планети бібліомайстриня Світлана Захарова пропонує зробити потішного прибульця
А чи знали ви, що існує екологічне свято Синичкин день? Пропонуємо вам зробити синичку власноруч разом з Центральною дитячою бібліотекою.
Сніговий барс - це унікальна тваринаяка мешкає у високогірних районахЦентральної Азії та занесена в Червону книгу
До Міжнародного дня сніжного барсабібліомайстриня Светлана Захарова Иванова покаже як створити цю рідкісну тваринку
Буктрейлер1 (англ. booktrailer) – це відеоролик тривалістю, як правило, 2–5 хвилин, що розповідає в довільній художній формі про яку-небудь книгу, візуалізуючи її зміст з метою популяризації або просування.
Знайомтеся! Наші буктрейлери
Кінг С. Керрі/ Стівен Кінг.- Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018.- 220[4]с.
Лондон Д. Біле Ікло/ Джек Лондон. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. - 318с.
Дива світу. Рукотворні шедеври/ К. В. Амфілохієва ; за ред. д-ра. канд. мистецтвознавства В. М. Ахунова ; [пер. з рос. О. В. Вискірки]. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 63 с. : іл.
Школа Н.М. Світ - дивосвіт України: хрестоматія з природознавства: [для мол. шк. віку] / упоряд.: Н.М. Школа, І.С. Голубєва; худож.: П.Г. Бунятов та ін. - К.: Лелека, 2004.- 224 с.: іл.
Мелітополь: інтеркультурний путівник/упоряд. і ред. Катерина Шнуренко. - Мелітополь, 2019. - 48 с.: іл.
Авдеенко С. Последний бой сталинского сокола: повесть / Сергей Авдеенко. – Мелитополь: Люкс, 2011. – 120 с.
Авдеенко С. Александр Фесюк. Старик с душой юноши / Сергей Авдеенко.– Мелитополь: ИД "МГТ", 2014.– 62 с.: илл. + 1 DVD-ROM
Авдеенко С. С крестом на море и на суше: [докум. повесть] / Сергей Авдеенко; Предисл. Дмитрий Самойлов.– Мелитополь: Люкс, 2011.– 106 с.
1. Буктрейлери можна класифікувати за різними критеріями:
1. За авторством: на власну книгу; на твір іншого письменника.
2. За тематикою: класика; сучасна література.
3. За змістом: – розповідні – презентують основу сюжету твору. Їх завдання – подібно до анотації, через музику та ілюстрації, ознайомити читача з основами сюжету, зберігаючи елементи недомовленості й таємничості. Щоб після перегляду ролика потенційний читач захотів дізнатися, з чого історія починається й чим завершується. Зазвичай саме за «сюжетним» і розповідним принципом побудовано більшість кінотрейлерів; – атмосферні – передають основний настрій книги та очікувані читацькі емоції; – концептуальні – транслюють ключові ідеї й загальну змістову спрямованість тексту.
4. За способом візуального втілення тексту: – ігрові (міні-фільм за книгою); – неігрові (набір слайдів із цитатами, ілюстраціями, книжковими розворотами, тематичними малюнками, фотографіями тощо); – анімаційні (мультфільм за книгою).
Віртуальна виставка – публічний показ у мережі Інтернет за допомогою веб-технологій віртуальних образів спеціально підібраних і систематизованих творів друку та інших джерел інформації, а також загальнодоступних електронних ресурсів, що пропонуються віддаленим користувачам бібліотеки для ознайомлення і використання.