Успішна практика застосування нових форм розвитку мелітопольських бібліотек не залишається непоміченою, як для громад Запорізької області, так і всієї України. На зустрічі з обміну досвідом червень 2019 року виявився особливо насиченим.
6 - 7 червня на території Широківської ОТГ відбувся Перший Східноукраїнський Форум практиків партиципації «Партнерство - запорука успіху» з метою зміцнення зв’язків між містами та громадами, соціальної згуртованості та впровадження партиципативних процесів на місцях. Учасниками Форуму стали представники об’єднаних територіальних громад з Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей, які реалізовують Громадський бюджет на своїх територіях.
Представляти рідний Мелітополь випала нагода міським бібліотекам, які вже четвертий рік поспіль зарекомендували себе дієвими реалізаторами Бюджету участі завдяки роботі Пунктів супроводу. Успішною практикою з реалізації Бюджету участі у Мелітополі поділилася директор Централізованої бібліотечної системи Інна Єфименко.
Співробітники міських бібліотек, модератори бюджету участі Анастасія Саламатова та Наталя Блажаєва взяли участь у різноманітних заходах форуму, який проводився у незвичному форматі під відкритим небом.
Захід завершив проект «Громадський бюджет на сході Україні - інтеграція заради розвитку», який реалізується PAUCI Foundation у рамках Проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО», що є однією з Ініціатив інфраструктурної програми для України та виконується Німецькою федеральною компанією GIZ за дорученням Уряду Німеччини.
12-13 червня представники мелітопольських бібліотек були запрошені до участі у Обласній лабораторії професійної майстерності серед фахівців бібліотечної справи Запорізької області. Бібліотекарі ділились успіхами та досягненнями, обмінювались досвідом, вчилися у колег, презентували кращі практики та ініціативи, як бібліотекам бути центрами місцевої активності задля розвитку громади.
З докладом «Інноваційні форми розвитку бібліотек Мелітополя» виступили Наталя Скотницька та Наталя Блажаєва. Сьогодні бібліотеки Мелітопольської ЦБС - це центри неформальної освіти, центри надання соціальних послуг, інформаційно-консультаційні та тренінгові центри. Школа молодого політика, школа модераторів Бюджету участі, 3D-кінотеатр, клуби: «Супермолодь», Happy Land, англійської та німецької мов, «Діти творці» - вже стали візитівкою міських бібліотек.
Зацікавили мелітопольські бібліотекарі колег й новим соціальним проектом "Муніципальний менеджмент житлових районів м. Мелітополь", у якому саме бібліотеки стануть його мультиплікаційними центрами.
У червні долучилися міські бібліотеки й до проведення Х Міжрегіонального ярмарку бібліотечних інновацій «Бібліокре@тив-2019». Центральна дитяча бібліотека «Мальвіна» 11 червня приймала у себе співробітників бібліотек для дітей зі всієї України для обміну досвідом та новими ідеями.
На Пленарному засіданні з презентацією новітніх послуг бібліотеки «Мальвіна» виступила її завідувач Галина Водоп’янова.
Дуже приємно усвідомлювати, що Мелітопольська централізована бібліотечна система посідає належне місце серед культурних закладів області та навіть України і може поділитися своїми успіхами з усіма охочими.