22 січня в Україні відзначається величне національне свято – День Соборності України. День Соборності відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року.
Співробітники читального залу та абонементу Центральної міської бібліотеки ім. М. Лермонтова підготували книжкові виставки.
Виставка під назвою «Соборна Україна: від ідеї до життя» у читальному залі складається з трьох розділів.
В першому розділі «Злука: дзвони єднання» представлена література, яка висвітлює тернистий шлях України до соборності. Адже ми, українці, ще з часу розпаду Київської Русі мріяли про відновлення єдності, соборності нашої держави. В книгах Василя Штокала «Соборність і самостійність УВО», Михайла Школьника «Україна у боротьбі за державність», Юрія Шаповала «Торкнутись історії», Олександра Кучерука «Українська Центральна рада 1917 – 1918 роки», Ярослава Грицака «Нарис історії України» розповідається про процеси державотворення та формування території української незалежної держави, ідеї побудови української, самостійної, соборної Держави.
Другий розділ «Україна крізь віки» висвітлює політичні сили у боротьбі за владу у роки української революції 1917-1921 років. Знайомить з літературою, яка розповідає про славетних синів українського народу, які боролися за об’єднання всіх демократичних сил українства словом і багнетом, намагаючись відродити незалежну, соборну, українську державу.
У третьому розділі «Про Україну з любов’ю »представлені книги з історії України, в яких йдеться про споконвічне прагнення українського народу до волі, свободи та незалежності, про тяжку та тривалу боротьбу за національне визволення, утвердження власної державності та єдності.
Також з нагоди цього свята в бібліотеці ім. В. Маяковського створена книжкова виставка «В єднанні сила і міць держави». Представлені на ній видання надають можливість детально ознайомитись з історичними фактами та передісторією виникнення свята, роз’яснюють значення соборності в політичному житті сучасної України.
Запрошуємо на перегляд виставок. Вивчати, пізнавати минуле й сучасне своєї землі й свого народу – це пізнавати себе. Адже кожен із нас – як зернина на пшеничному полі народу!