Впродовж Масляної на відвідувачів міських бібліотек чекають святкові виставки з літературою про головні традиції свята та з безліччю рецептів смачних масничних млинців та народознавчі розваги.
Наприклад, виставка Центральної бібліотеки ім. М. Лермонтова «Запрошуємо на Масляну!» складається з двох розділів.
В першому розділі «Масляна: традиції та звичаї» розповідається про традиції святкування Масляного тижня. Кожен день Масляної має свою назву: понеділок – зустріч, вівторок – загравання, середа – ласунка, четвер – широкий четвер, п’ятниця – тещині вечорниці, субота – зовицині посиденьки, неділя – прощений день.
Як святкувати Масляну по-українські можна дізнатися, прочитавши книги Василя Скуратівського «Дідух» та «Святки», а також видання про свята та традиції українського народу, які представлено на виставці. З книг ви можете дізнатися, що цей тиждень називають ще «Бабським тижнем», або ж Сиропустом, Пущенням, Масницею, однак найпоширеніша назва цього свята в Україні - Колодій. Структурно він ділиться на три основні частини: зустрічний «переломний» понеділок, «широкий» четвер та «прощальна» неділя.
Другий розділ виставки «Сьогодні млинці – завтра весна» присвячений приготуванню найрізноманітніших смаколиків, головними з яких традиційно були млинці та вареники. Робили із молочних продуктів багато інших страв, наскільки дозволяло уміння та фантазії кожної господині: варили локшину й галушки на молоці, робили ряжанку, колотуху, молочні каші і молочний кисіль. Цікаві рецепти смаколиків можна знайти в книгах Лідії Артюх «Українська народна кулінарія», «Українська стародавня кухня», Валентина Карсекіна і Людмили Скрипки «Страви української кухні», Сергія Шалімова та Олени Шадури «Сучасна українська кухня».
Масляна – стародавнє слов’янське свято, що символізує проводи зими і очікування весни. Гуляння народу триває тиждень і завершується Прощеною неділею. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.
А читальний зал бібліотеки ім. В. Маяковського запрошує відвідати книжкову виставку “Традиції та кулінарні шедеври”, на якій представлена література про головні традиції свята, народні прикмети свята, найкращі рецепти приготування млинців та святкування Масляної у різних країнах світу.