Щорічно 9 листопада відзначають День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом Президента України Леоніда Кучми від 6 листопада 1997 року. Також цього дня вшановують преподобного Нестора Літописця.
Міські бібліотеки представляють книжкові виставки, презентацію та онлайн-гру, присвячені цьому дню.
В центральній міській бібліотеці ім. М. Лермонтова до свята оформлено книжкову виставку «Мова – коштовний скарб народу».
Виставка складається з трьох розділів.
Перший розділ «Віки творилась українська мова» ознайомить користувачів з історією походження, культурою та розвитком становлення української мови: «Історія української літературної мови», «Культура слова», «Загальне мовознавство» та інші. Тут же можна дізнатися про життя та діяльність послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, першого українського історика, видатного письменника та мислителя, ченця Києво-Печерської Лаври Нестора Літописця.
У запропонованих виданнях другого розділу «Мова – державна перлина» розглядаються питання фонетики, орфографії, правопису та стилістики сучасної української мови. Представлено книжки: «Стилістика української мови», «Сучасна українська літературна мова», «Сучасна ділова українська мова», словники та довідники, зокрема, словник української мови «Мова – не калька».
У третьому розділі «У кожному слові – безодня простору» читачі знайдуть видання славетних майстрів рідного слова: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Павла Загребельного, Панаса Мирного, Івана Нечуя - Левицького, Пантелеймона Куліша тощо, які прославляють свою країну, свою рідну мову, бо мова – це засіб відображення національної культури, розвитку і збереження духовної та матеріальної спадщини.
Одразу декілька книжкових виставок підготували для юних читачів у
центральній дитячій бібліотеці «Мальвіна».
Для молодших школярів на книжковій виставці «Український вінок духовної краси»
представлено пізнавальну літературу. Серед видань є книжка «Мова світанкова», автор якої Григорій Бідняк разом з героями своїх віршів мандрує стежками України та вчить малечу любити й шанувати пісенну українську мову.
А книжка «Рідна країна моя – Україна» познайомить читача з історією України та її багатою культурою.
Гарно ілюстрована книжечка «Мала й велика Україна» Марії Чумарної, введе дитину в барвистий світ її образів: від родини до цілої країни.
А на старшому відділі читального залу розпочала свою роботу книжкова виставка «Мова барвиста, мова багата, рідна і тепла, як батьківська хата».
Юні відвідувачі бібліотеки можуть ознайомитися з цікавими виданнями з граматики, лексики, орфографії української мови, а також різноманітними словниками.
На поличках виставки представлені твори відомих українських класиків та авторів сучасності.
Колектив бібліотеки ім. В. Маяковського представляє книжкову виставку - «Без мови немає народу», присвячена нашій рідній мові. Вона ознайомить вас з правилами української мови, збагатить словниковий запас, з основами й історією українського літературознавства, а також зі творчістю видатних українців, які зробили величезний внесок не тільки в літературу нашої Батьківщини, а й в рідну мову.
Працівники бібліотеки ім. М. Горького розробили онлайн – гру «Цікаві факти про українську мову». Натискайте на «калиноньку» та дізнавайтесь загадкові мовознавчі факти.
Бібліотека ім. Т. Шевченка представляє мультимедійну презентацію «Буква до букви – і виникло слово» на власній сторінці у фейсбук.
Запрошуємо у подорож рідною Україною!