21 лютого світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови.
Історія цього свята має трагічний початок. 21 лютого 1952 року в Бангладеш влада придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови.
У жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні.
До Міжнародного дня рідної мови Центральна міська бібліотека оформила книжкову виставку «Ти, рідна мово, чиста, як роса», на якій відвідувачі зможуть ознайомитися з книгами українських поетів та письменників різних літературних жанрів. На виставці представлено також розмаїття мовознавчих видань: словників, довідників, збірників та періодичних видань.
Напередодні цього свята бібліотекарі міської бібліотеки ім. М. Горького провели мовну годину «Одна вона у нас така – уся співуча і дзвінка» з учнями других класів навчально - виховного комплексу №16.
Школяриків зацікавили подані незвичайні факти про українську мову. Виявляється, в різні історичні періоди її називали по-різному: про́ста, руська, русинська, козацька тощо…
Для того, щоб зацікавити дітей корисною інформацією, активізувати їх увагу, бібліотекарі пограли з ними лексичні ігри «Вірю - не вірю», «Зайвина», «Спіймай помилку».
Вони проявили неабиякий інтерес до нової інформації, жваво відповідали на питання, із задоволенням змагалися один з одним.
Для кожного народу дорога його мова, а нам, українцям, найближча до серця мова українська. Любов до рідної мови починається ще з колиски, з маминої пісні.
З вихованцями ліцею - інтернату Світлана Круглова, бібліотекар Центральної дитячої бібліотеки пригадала історію української мови і що вона значить для нас.
Повчальній мудрості казок та Міжнародному дню рідної мови присвятили свою зустріч бібліотекарі з учнями других і третіх класів ЗОШ №4. Дітки розгадували вікторини, знайомилися з книжками-розкладачками та позували на камеру у віночках.
Особливо захопило учнів знайомство з новою книжковою інсталяцією від майстрині Олени Сердюк. Кумедний равлик, у будиночку якого живуть казкові герої, привів дітей у захват.
Спеціалісти бібліотеки також запрошують знавців рідної мови перевірити свої знання:
В українського народу є приказки і прислів’я на будь-який випадок і про будь-що. Тож бібліотека ім. Т. Шевченка пропонує вам перевірити, чи добре ви знаєте українські приказки про мову.