Багато містян відвідали в Центральній дитячій бібліотеці виставку ляльок-мотанок творчої майстерні «Оберіг» та навіть стали постійними гостями майстер-класів.
Унікальний спільний проєкт культурно-освітнього товариства «Сузір’я» та Центральної дитячої бібліотеки об’єднав маленьких та дорослих шанувальників слов’янських народних оберегів.
На жаль, через карантинні обмеження, дитяча бібліотека не може запросити на чергову зустріч зі створення календарної ляльки-мотанки.
Але бібліотечні майстрині та голова ГО «Сузір’я» Наталія Бернага не залишили своїх друзів без великоднього оберега та записали відеомайстер-класи на сторінці проєкту @Розповідь народної ляльки.
Чи знаєте ви, що одвічним атрибутом, своєрідним символом і оберегом у християн була не тільки писанка, а й лялька-мотанка, яку створювали на честь Богині Кохання та Весни за тиждень до Великодня?
Великодня мотанка символізує жінку, яка йде зі своєю родиною освячувати паски та крашанки. Таку ляльку ставили на стіл між дарунками. Існують прикмети щодо цієї мотанки. Коли ви вносите мотанку в дім, то треба ставити її на призначене почесне місце. Її в жодному разі не можна підвішувати або закривати десь у шафі. Не варто у її присутності лаятися або з’ясовувати стосунки. Дотримуючись всіх правил та вимог виготовлення цієї великодньої мотанки, ви отримаєте добробут, щирі взаємини в родині, здійснення ваших заповітних побажань.
З традиціями великодніх мотанок вас познайомить берегиня народних слов’янських традицій Наталія Бернага.
А разом з бібліотечною майстринею Світланою Захаровою ви зможете встворити чарівну «Кульому для крашанок»
та милого «Зайчика» на пальчик
Сподіваємося, що ці відео надихнуть вас зробити справжні рукотворні обереги!