До Дня українського кіно, який щорічно відзначається в другу суботу вересня в Центральній міській бібліотеці оформлено книжкову виставку «Цей дивовижний світ кіно».
Виставка складається з двох розділів: «Історія українського кіно» та «З книжкової сторінки на великий екран».
Видання першого розділу виставки розкривають історію створення українського кіно. Українська школа кіно виховала таких відомих митців як Олександр Довженко, Богдан Ступка, Леонід Биков, Іван Миколайчук, Ада Роговцева, Амвросій Бучма та багатьох інших.
Другий розділ книжкової виставки представляє книжки, за якими талановиті режисери зняли свої геніальні фільми. Серед них твори Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я», Лесі Українки «Лісова пісня», Олександра Довженка «Зачарована Десна», Миколи Гоголя «Ревізор» та «Вечори на хуторі біля Диканьки», Пантелеймона Куліша «Чорна рада», Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків», Павла Загребельного «Роксолана», Григорія Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці» та інші твори, які являються класикою українського кінематографа.
Найбільшою цікавинкою виставки стала книга Ісаака Шнейдермана «Григорій Чухрай». Це популярний монографічний нарис про нашого земляка, відомого та талановитого кінорежисера, сценариста Григорія Наумовича Чухрая. Його фільми "Сорок перший", "Балада про солдата", "Чисте небо" - знайшли світове визнання, були премійовані на міжнародних кінофестивалях. Він зняв всього вісім кінокартин: «Сорок перший», «Чисте небо», «Жили-були дід та баба», «Пам’ять», «Трясовина», «Я навчу вас мріяти», «Монстр. Портрет Сталіна кров'ю», «Баладу про солдата», але назавжди увійшов у світову історію кіномистецтва. Режисер вважав, що за кожен знятий фільм, як за будь-який людський вчинок, треба відповідати по совісті.
Письменники пишуть книги, сценаристи перетворюють їх у фільми, а режисери ті фільми знімають. Книга є першоджерелом для створення екранізації.
Запрошуємо відвідати нашу виставку!