30 жовтня 2001 року Указом Президента України було встановлене щорічне відзначення 22 вересня Дня партизанської слави. Ця дата збігається з початком героїчної підпільно-партизанської боротьби та є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у перемогу над нацистськими загарбниками.
До Дня партизанської слави у читальному залі Центральної міської бібліотеки оформлено книжкову виставку «Герої тривожних світанків», яка складається з двох розділів.
У першому розділі «Це нашої історії трагічні сторінки» представлені книжки, в яких висвітлюється становлення і розвиток партизанського руху 1941-1945 років в Україні, розповідається про трагічні й неймовірно тяжкі воєнні роки на території України. Особливу увагу хочеться звернути на книгу Івана Патриляка та Миколи Боровика «Україна в роки Другої світової війни». В ній розглянуто найбільш суперечливі сторінки історії України під час однієї з найкривавіших війн світу.
Другий розділ «Партизани запорізького краю» присвячено руху Опору на Запоріжжі. У збірнику «Народна війна. 1941-1944. Антифашистський рух Опору на території Запорізької області: Збірник документів і матеріалів» на основі документів із фондів Державного архіву Запорізької області висвітлюються питання історії створення, бойової та диверсійної діяльності партизанських формувань на Запоріжжі.
Також на виставці представлені документальні твори, фотоальбоми, присвячені подіям і героям найстрашнішої війни в історії нашого народу. Це такі видання, як «Нас обрала війна», «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» та інші.
До Дня партизанської слави України, фахівці міської бібліотеки ім. М. Горького завітали до школярів НВК №16 та представили їм краєзнавчу абетку «Рідний край цінуй і знай». В розповіді було зроблено акцент на те, що це свято відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто боровся з фашистами в тилу ворога.
Діти дізналися, що на території Запорізької області тривалий час успішно діяли розвідувальні групи, із залученням до них місцевих жителів. Всього було сформовано 28 загонів (за кількістю районів), до складу яких увійшло 800 осіб. Присутнім було цікаво дізнатись, що лише 14 з них діяли досить успішно, в основному в взаємодії з радянськими військами.
Бібліотекарі провели історичну грань між тим, яка Мелітопольщина була вчора і якою стала. Для охочих була запропонована книжкова виставка «Мелітопольщина вчора і сьогодні».