27 листопада відзначають День пам’яті жертв голодоморів. Голодомор 1932-1933 років в Україні – одна з найтрагічніших сторінок нашої історії, про яку десятиліттями замовчували. До цієї скорботної дати у читальному залі Центральної міської бібліотеки оформлено книжкову виставку «Голодний рік, як чорна птиця, над краєм змореним літав».
У першому розділі виставки «Страшна правда Голодомору» представлені спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальні видання письменників, що досліджували цю болючу для людства тему.
Це такі книги: «Голодомор 1932-1933 років: втрати української нації», Енн Епплбом «Червоний голод», Володимир Сергійчук «Як нас морили голодом», Ґарет Джонс «Ціна правди» та інші.
Автори розкривають тло трагедії, наголошують на її штучності. Майже всі книги написані на основі детального вивчення історії, використано документальні матеріали та свідчення очевидців.
Багато років вивченню історії голодоморів присвятив мелітопольський вчений Віктор Гудзь. Результатом його розвідок стала монографія «Історіографія Голодомору 1932–1933 років в Україні», яка також представлена на виставці.
У другому розділі виставки «Голодомор: запорізький вимір» висвітлюються страхітливі події, що розгорталися на теренах нашого краю.
Звернемося до «Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Запорізька область». Першу її частину складає документально підтверджений Мартиролог запоріжців, що померли протягом 1932-1933 рр. Друга частина включає документи, які розкривають механізм Голодомору на Запоріжжі. До третьої увійшли свідчення людей, що пережили Голодомор або дізналися про нього від своїх близьких. Представлені тут матеріали переконливо доводять, що штучний голод 1932-1933 років зібрав жахливий урожай і на запорізькій землі.
Бібліотека ім. М. Горького до цієї скорботної дати представляє вашій увазі відео інформіну «Запали свічку пам’яті».
Бібліотека ім. В. Маяковського пропонує вам перегдянути відеоповідомлення "Запали свічку пам'яті" про вшанування жертв Голодомору та збереження пам'яті про трагічну історію.