«Живими книгами»стали люди, безпосередні учасники подій Революції Гідності та воєнних дій на сході країни.
18 лютого до Дня Героїв Небесної Сотні в читальній залі Центральної міської бібліотеки пройшов захід Перехрестя правди «Вони помирали, щоб жила Україна» в форматі «Жива бібліотека».
«Жива бібліотека» працює як звичайна бібліотека: читач приходить до бібліотеки, на нього заповнюється читацький формуляр, він вибирає книгу, читає її певний час та повертає. Відмінністю є те, що читач вступає з «Живою книгою» у прямий діалог.
«Живі книги» - це люди, безпосередні учасники подій Революції Гідності та воєнних дій на сході країни, які готові поділитися з читачами своїм досвідом. Саме формат «Живої бібліотеки» надає можливість почути та зрозуміти інших людей, поставити їм питання та самому зробити висновки.
Роль «Живих книг» виконували:
Руслан Давидович – військовослужбовець першої черги резерву, учасник АТО, автор та виконавець пісень на воєнну тематику;
Андрій Глєбов – майор, заступник командира батальйону з бойової підготовки, учасник АТО;
Олексій Очкань – представник мелітопольського руху ветеранів АТО, учасник АТО;
Смаіл Мамєтов – командир спец групи снайперів, учасник майдану.
Кожен читач мав можливість прочитати всі книги по черзі. На прочитання кожної книги давалося 10 хвилин, потім групи читачів мінялися містами і кожна з них мала можливість поспілкуватися з усіма «Живими книгами».
«Живі книги» продемонстрували всім присутнім відео, розповіли про початок Майдану в Києві та його підтримку в Мелітополі. Окрасою заходу стали декламування віршів та виконання авторських пісень Русланом Давидовичем.
Спілкування у форматі «Жива бібліотека» виявилось корисним і пізнавальним для обох сторін. Читачі «Живих книг» поділилися своїми враженнями та виявили цікавість до незвичного формату заходу.