Громадська спілка «Культурна Ліга Сходу» виступила ініціатором впровадження у 4-х містах Запорізької області (Запоріжжі, Мелітополі, Бердянську та Токмаку) довготермінового проекту «Майстерня професійного розвитку», що реалізується за підтримки німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
1. Опис ситуації в регіоні
У 2014 році до Запорізької області переїхало понад 69 000 внутрішньо переміщених осіб, серед них 21 281 жінок. Вони зіткнулися з нагальною потребою знайти нове житло та роботу. Жінки, які перебувають у складних життєвих обставинах, включаючи ВПО, є однією з найбільш вразливих груп. Вони потребують підтримки та мотивації, щоб мати можливість заробляти на життя самостійно та мати змогу розвиватися особисто і професійно.
Жінкам складно дозволити собі відвідувати приватні курси професійної підготовки через їх високу вартість. Для того, щоб отримати направлення на курси Державної служби зайнятості, необхідно мати офіційний статус безробітного, до того ж вибір професій за якими ведеться підготовка дуже обмежений. Жінкам з маленькими дітьми, які не відвідують дитячий садок, часто складно брати участь у освітніх заходах через відсутність можливості відвідувати їх з дітьми.
Для того, щоб збільшити свою економічну незалежність та подолати складні життєві обставини, жінкам необхідно мати можливість працювати частково або віддалено. Це стане можливим у разі професійної перепідготовки за затребуваними на ринку праці спеціальностями.
Знання та навички просування товарів, використовуючи інструменти Інтернет-маркетингу, здійснення онлайн продажів стають дедалі більш затребуваними. Таким чином, знання основ інтернет-маркетингу дасть можливості жінкам працевлаштуватися або перетворити хобі на власну справу; спеціальність бухгалтера затребувана навіть у маленьких населених пунктах.
2. Мета та завдання проекту
Покращити можливості для працевлаштування щонайменше 80 жінок вразливих категорій, які мають дітей дошкільного віку або дітей з інвалідністю через курси професійної підготовки за напрямками: «Основи Інтернет-маркетингу/online продажів» та «Бухгалтерський облік», які будуть доповненні soft-skills тренінгами.
Крім того, в кожній локації, де проводитиметься навчання, будуть організовані дитячі простори. Враховуючи складні життєві обставини, за бажанням учасникам будуть надаватися безкоштовні юридичні консультації.
Завдання проекту:
3. Партнери проекту
Ініціатор проекту: Громадська спілка «Культурна Ліга Сходу». Культурна ліга Сходу (КЛС) - мережа культурних закладів з Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей, які об’єднали зусилля для посилення своєї спроможності та потенціалу у червні 2019 року.
У Мелітополі реалізація проекту відбуватиметься на базі бібліотеки ім. М. Горького
(б-р. 30 р. Перемоги, 7)
В рамках навчального проекту «Майстерня професійного розвитку» передбачається отримання жінками нових навичок і професій (в основному, інтернет-професій), що допоможуть працювати віддалено і / або на неповний робочий день і забезпечувати свої потреби шляхом самозайнятості.
Цільова аудиторія: місцеві жінки з соціально незахищених категорій, в тому числі ВПО, постраждалих від конфлікту та місцевих жінок з дітьми до 7 років або з дітьми з інвалідністю.
Навчання планується за двома напрямками/спеціалізаціями:
«Основи Інтернет-маркетингу/online продажів»:
Термін навчання — 9 тижнів з можливістю отримання сертифікату (за умов успішного закінчення навчання). Заняття 2 рази на тиждень.
«Бухгалтерський облік»:
Термін навчання — 18 тижнів з можливістю отримання сертифікату (за умов успішного закінчення навчання). Заняття 2 рази на тиждень.
Незалежно від обраного напрямку навчання для всіх учасниць будуть проводитися тренінги з Soft-skills:
Під час занять буде працювати дитяча кімната, де учасниці зможуть залишити свою дитину на весь період заняття, з дітьми буде працювати вихователь/аніматор.
Організатори покривають участь у навчальних модулях проекту. Орієнтовний початок занять - з 21 жовтня 2019 р.
Реєстрація за посиланням https://forms.gle/LaceAbPq6xCSt1rbA
Проект реалізовується за сприяння уряду Німеччини в рамках проекту «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб», який виконує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.